NA POMOC ZWIERZAKOM

W miesiącu październiku w naszej szkole prowadzona była akcja pomocy zwierzętom ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu.
Chętni uczniowie przynosili mokrą karmę w puszkach, niektórzy karmę suchą. Bardzo duża grupa zaangażowała się w coroczną pomoc.
Podsumowując zebraliśmy 174,2 kg mokrej karmy oraz 20,8 kg karmy suchej.
Bardzo dziękujemy darczyńcom!
Samorząd Uczniowski


„ZAKRĘCONA AKCJA”

Przez ostatnie trzy miesiące w naszej szkole zbierane były plastikowe zakrętki od butelek, by pomóc czteroletniej Klaudii. Dziewczynka choruje na mózgowe porażenie dziecięce, przez co nie mówi, nie siedzi samodzielnie oraz nie chodzi. Zebrane zakrętki przekazaliśmy rodzicom dziewczynki, którym dzięki temu łatwiej będzie zorganizować sprzęt rehabilitacyjny dla Klaudii.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję!

Samorząd UczniowskiDZIEŃ PIERNIKA

Tradycja to ważna rzecz. Po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy dzisiaj Dzień Piernika. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się swoimi wypiekami, aby osłodzić nam ten pochmurny dzionek. Ze sprzedaży ciast uzyskaliśmy kwotę 413 zł, którą przeznaczymy jak zwykle na działalność Samorządu Szkolnego. Dziękujemy!DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada Dzień Pluszowego Misia nie mógł odbyć się bez naszej obecności. I starszaki, i maluszki, i nauczycielki - wszyscy przechadzali się dzisiaj dumnie eksponując swoje pluszaczki - misie, pieski, słoniki, prosiaczki.

Przy okazji dziewczyny z III a zorganizowały spotkanie andrzejkowe, przygotowały wróżby, dzięki którym wielu z zainteresowanych mogło przekonać się, jaki spotka ich los.
No i najważniejszy punkt programu - zumba z misiami przygotowana przez uczniów gimnazjum dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Było po prostu głośno i wesoło:)


PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM POMOCY ZWIERZĘTOM

Każdego roku nasza szkoła bierze udział w akcji pomocy bezdomnym zwierzętom. W tym roku postanowiliśmy pomóc kotom, dla których w okresie 17-31.10.2016 r. zbieraliśmy karmę. Dzięki współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami karma trafi do potrzebujących dachołazów.

Dziękujemy klasom 1b, 1d, 1f, 2a, 2d, 2f, 3a, 3d, 3e i  przedstawicielom klasy 4c za włączenie się w akcję.      

Samorząd UczniowskiDZIEŃ DYNI

Z powodu tego warzywa 28 października było w szkole niemałe zamieszanie.
Po pierwsze zorganizowaliśmy mały poczęstunek - ciasto dyniowe. Dziękujemy wszystkim cukiernikom. Pozyskane pieniążki - 100 zł przeznaczymy na potrzeby SU.
Na długiej przerwie zorganizowaliśmy konkurs na Najlepsze przebranie. Oprócz duszków zawitały do nas i inne postacie - Minionek, piesek, wróżka, kotek. Spośród dobrze bawiące się młodzieży jury wyróżniło Jakuba Grajka z If. Dziękujemy pani Sylwii Odziemskiej, Wiktorii Szwedziak, Matyldzie Rajbis, Kubie Ratajczykowi za pracę w komisji, a także Sarze Fojt i Ali Bartczak za zorganizowanie nagrody dla zwycięzców. Były nią karnety do Blokoblisko.
Rozstrzygnięto również konkurs dyniowy. Tuż po 8.00 przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrekcji szkoły oraz opiekunów Samorządów Uczniowskich z uwagą i skrupulatnością przystąpili do oceny dyń. Zadanie było bardzo trudne, bo wszystkie były wyjątkowe, jednakże po burzliwej naradzie wyłonieni zostali zwycięzcy. W kategorii Szkoły Podstawowej I miejsce zdobyła klasa 6c, a wśród klas gimnazjalnych zwyciężyła klasa IIf. Rada Rodziców ufundowała smaczne nagrody dla zwycięzców - pizzę, a wszystkich uczestników nagrodzi dyplomami - wyróżnieniami.
Dziękujemy. Było miło i kolorowo.


SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2016/2017

28 września 2016 r. decyzją oddanych przez uczniów głosów w Radzie Samorządu Uczniowskiego zasiądą:
Wiktor Góral 3a - 135 głosów
Wiktoria Szwedziak 3e - 127 głosów
Aleksandra Karbowska 3a - 73 głosy

Pozostali kandydaci uzyskali:
Agnieszka Grala - 26 głosów
Mikołaj Kurc - 68 głosów
Maciej Łazarek - 13 głosów

25 głosów było nieważnych.AKCJA "NAKRĘTKA"

Aby chronić środowisko nasza szkoła od kilku lat bierze udział w akcji, polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek. W tym roku nie było inaczej i wszyscy uczniowie już od września wzięli udział w zbiórce. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu, przez 10 miesięcy udało się zebrać ok. 600 litrów plastikowych nakrętek.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie się w akcję!

Samorząd UczniowskiDZIEŃ CHŁOPAKA - 30.10.2015 r.

     Podobno wymyślili go panowie, bo kobiety mają swoje święto w marcu, a chłopcy… no właśnie. Dobrze jednak się stało, bo była to doskonała okazja, aby poprzyglądać się swoim kolegom i wybrać tych, którzy zasługują na miano MISTERA.

     Dziewczynki spisały się dobrze i wytypowały swoich kandydatów, którzy na długiej przerwie w naszym muzycznym kąciku uczestniczyli w finale wyborów. Głośną owacją każdy chciał przekazać głos na swojego przedstawiciela. Spośród zebranych wyróżniony został Kamil Michałek z klasy IIIb, który otrzymał ogromną tabliczkę czekolady. Pozostali również byli uśmiechnięci, bo jako nagrodę pocieszenia otrzymali lizaki. Zabawa jak zwykle była udana.DOKONALIŚCIE WYBORU

     25 września 2015 r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Spośród siedmiorga kandydatów wybraliście troje, którzy w Waszym imieniu będą odpowiedzialni za organizację różnych przedsięwzięć na terenie naszego gimnazjum.
     Komisja Skrutacyjna złożona z czworga Waszych rówieśników - Zuzia kl.I, Weronika Kl.II, Kasia kl.III, Bartek kl.III skrzętnie policzyła Wasze głosy i oddzielając nieważne, przedstawiła wyniki:
Katarzyna Bałch klasa IIIa - 72 głosy
Klaudia Dzikowska  klasa IIa - 32 głosy
Wiktor Góral  klasa IIa - 83 głosy
Jagoda Jarmuszczak  klasa IIa - 14 głosów
Marsel Koszak  klasa Ib - 28 głosów
Aleksandra Łazarek klasa IIIc - 131 głosów
Karolina Trzcińska  klasa IIf - 21 głosów
Tym samym zdecydowaliście, że w Radzie SU zasiądą:
Przewodnicząca - Aleksandra Łazarek
Zastępca - Wiktor Góral
Sekretarz - Katarzyna Bałch
Pozostałe osoby będą ściśle współpracować z Radą SU, tworząc Radę Nadzorczą.
Ponadto w skład SU wchodzą trójki klasowe oraz:
Poczet sztandarowy - Alicja Bartczak klasa If , Julia Mituta klasa If, Martyna Pawlak klasa IIId, Edyta Schroder klasa IIId, Adam Chwiłkowski klasa IIIb
Obsługa techniczna - Kacper Czaja klasa Ie, Mikołaj Kołodziejek klasa Ie, Bartłomiej Goplarek klasa IIa, Miłosz Czerniak klasa IIa.


WYBORY TUŻ TUŻ

Dzień 25 września to bardzo ważna data dla całej społeczności naszego gimnazjum. W tym dniu bowiem odbędą się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.
Każdy uczeń, który będzie chciał oddać swój głos, otrzyma kartę do głosowania, którą wypełni we wskazany sposób i wrzuci do przygotowanej przez Komisję Skrutacyjną urny. Do tego czasu naszą społeczność ogarnie szał kampanii wyborczej. Wy tymczasem macie okazję zapoznać się z osobami, które chcą was reprezentować. Oto oni:
Katarzyna Bałch - kl. 3a
Klaudia Dzikowska - kl. 2a
Wiktor Góral - kl. 2a
Jagoda Jarmuszczak - kl. 2a
Marsel Koszak - kl. 1b
Aleksandra Łazarek - kl. 3c
Karolina Trzcińska - kl. 2f
Powodzenia!