MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek 29 września 2017 r. po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Trzy komisje egzaminacyjne przemierzyły szkolne korytarze i odwiedziły wszystkie sale lekcyjne przepytując nauczycieli i uczniów ze znajomości tabliczki mnożenia.
Skład komisji: Alicja Błasiak 5c, Justyna Michalak 5a, Zuzia Solarek 5c, Olek Kościelny 5a, Julek Karolak 5a, Kamil Marciniak 5a, Oliwia Niezgoda, Weronika Balcerzyk, Wiktoria Kubiak, Klaudia Cicha, Amadeusz Włodarczyk, Anastazja Kusza (kl. 3e gimnazjum).
Wyniki egzaminu:
- przepytano 43 nauczycieli i 301 uczniów. 90% nauczycieli oraz 39% uczniów wykazało się biegłą znajomością tabliczki mnożenia i uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia 2017.
Zwycięzcom gratulujemy :)
Emocje były ogromne i zabawa przednia. Na kolejne zapraszamy za rok.
Organizatorami przedsięwzięcia były: p. Magdalena Strejczek i p. Kamila Juszczak

 

YOUNG WRITERS

11 kwietnia 2017 r. Anna Sobiś z klasy 6c oraz Michalina Prochwicz z klasy 6b uczestniczyły w konkursie Young Writers. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania w języku angielskim. Dziewczyny świetnie się spisały, udowadniając po raz kolejny wszechstronność zainteresowań i umiejętności naszych uczniów. GRATULUJEMY odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KALISZU

5 kwietnia 2017 r. Klaudia Antkowiak z klasy 5c, Andrzej Urdzela z klasy 4c oraz Igor Dusza z klasy 5c reprezentowali naszą szkołę w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kaliszu i udowodnili wszechstronność swoich zainteresowań. Wszyscy są uczniami klas sportowych. BRAWO :)

     

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY

Uczennica klasy 6a Anna Szatkowska 5 kwietnia 2017 r. brała udział w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą" i uzyskała tytuł finalisty. Nauczycielem Ani jest pan Marcin Jaworski. Serdecznie gratulujemy!


THE FAMILY CHALLENGE

1 kwietnia 2017 r. Maria Łazik z klasy 6C została ZWYCIĘŻCZYNIĄ Konkursu Języka Angielskiego szkół podstawowych z Kalisza i powiatu kaliskiego The Family Challenge. Marysia reprezentowała naszą szkołę wraz z Anią Sobiś z klasy 6c i Roksaną Ambroziak z klasy 6a, które wspólnie wywalczyły II miejsce w klasyfikacji szkół. GRATULUJEMY dziewczynom i ich rodzicom wiedzy i umiejętności.BORN TO SING

Julia Henzel z klasy 6c i Julia Chabierska z klasy 3a zostały LAUREATKAMI Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej "Born to Sing". 28 marca 2017 r. dziewczynki reprezentowały śpiewająco naszą szkołę podczas konkursu. Julia Chabierska zachwyciła jury piosenką "The Show" zajmując II miejsce w kategorii klas 3 i 4. Julia Henzel wyśpiewała III miejsce w kategorii klas 5 i 6 prezentując piosenkę "Call me maybe". Atrakcją konkursu była obecność kaliszanina Olafa Bressy, uczestnika m.in. polskiej edycji Mam Talent. GRATULUJEMY dziewczynkom talentu i życzymy dalszych sukcesów.


ZAPRASZAMY DO NAJLEPSZEJ SZKOŁY SPORTOWEJ W KALISZU

W sobotę, 18 marca wspólnie z zaproszonymi gośćmi witaliśmy wiosnę. Akcja zorganizowana przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły miała zachęcić zebranych do zapisywania swoich pociech do naszej placówki. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy i zawody sportowe, kącik informatyczny, zgaduj zgadulę, zabawy z tablicą interaktywną, „magiczne piaski”, gry planszowe, małpi gaj i wiele, wiele innych.
Pomimo aury za oknem bawiliśmy się wesoło, kolorowo i muzycznie. Bo taka jest właśnie nasza szkoła.
1 września br. Zespół Szkół nr 10 w Kaliszu przekształca się w ośmioklasową Szkołę Podstawową nr 18 - co to oznacza? Uczniowie obecnych klas1 i 2 gimnazjum będą kontynuować naukę aż do ukończenia gimnazjum jako ostatnie roczniki wygaszanej szkoły. Uczniowie obecnej klasy 6 szkoły podstawowej będą kontynuować naukę w klasie 7 pozostaną uczniami szkoły podstawowej. Dokonamy naboru do klas pierwszych i klas sportowych o specjalnościach: piłka siatkowa i piłka nożna.


SPOTKANIE Z AFORYSTKĄ I POETKĄ

16 marca 2017 r. uczniowie klas 0-4 mieli okazję spotkać się z naszą kaliską aforystką i poetką panią Urszulą Zyburą.
Wysłuchaliśmy czytanej przez naszego gościa bajki "O ziarenku piasku i kropli wody". Spotkanie było wyjątkowo ciekawe, uczniowie zasypali panią Zyburę mnóstwem pytań.

   

VI KONKURS MATEMATYCZNY UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA KALISZA

Uczennice klasy 6c Anna Sobiś i Weronika Gąsiorowska zostały FINALISTKAMI VI Konkursu Matematycznego Uczniów Szkół Podstawowych Miasta Kalisza. Serdecznie GRATULUJEMY.


MŁODY SZACHISTA

Uczeń klasy 4b Mieszko Krzeszewski zajął I MIEJSCE w II Klasyfikacyjnym Turnieju Szachowym w Łodzi.
Mieszko wywalczył również II miejsce w IV OGÓLNOPOLSKIM Zimowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Gratulujemy


DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji przeprowadzony został Konkurs na Najciekawszy Strój Postaci Literackiej. Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. 4b Anastazja Marczak przebrana za Anię z Zielonego Wzgórza, drugie uzyskała  Amelia Odziemska z kl. 4c za strój Sierotki Marysi, a trzecie Julia Stefańska z 4b za strój postaci z wiersza "Małpa w kąpieli".

W związku ze świętem odbył się także Konkurs na Plakat Ilustrujący Związek Frazeologiczny. Zwycięzcy na poszczególnych poziomach to klasy: 4b, 5b i 5c oraz 6b."ZABAWA Z POEZJĄ"

18 lutego dwie uczennice naszej szkoły: Justyna Michalak z kl.4a oraz Anna Szatkowska z 6a wzięły udział w eliminacjach konkursu recytatorskiego "Zabawa z poezją" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu. Dziewczynki recytowały wiersze polskich poetów. Ania zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się w kwietniu.DZIEŃ DYNI

28 października odbył się w naszej szkole Dzień Dyni. W konkursie na najładniejszą dynię wygrała klasa 6c. Jury postanowiło także wyróżnić wszystkie pozostałe klasy za ogromny wkład pracy. Zwycięzcy otrzymali pizzę ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły. Gratulujemy również Weronice Łubkowskiej uczennicy klasy 6a, zwyciężczyni konkursu na najładniejszy strój.


   

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

17 października 2016 r. dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji Fundacji WOŚP w biciu rekordu Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomocy. Ponad 150 uczniów klas IV -VI naszej szkoły podjęło próbę jednoczesnej resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomach. Akcja była jednocześnie wspaniałą lekcją dla naszych uczniów.


 

XIV MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA

13 kwietnia 2016 roku czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim im. Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce patriotycznej.

I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Katarzyna Zgarda z klasy 5a, II miejsce zdobyła także nasza uczennica, Anna Szatkowska z 5a.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY "PRYZMAT"

6 maja 2016 r. uczennica klasy 5b - Julia Pietrzak zajęła III miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym "Pryzmat" organizowanym przez Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu.
Gratulujemy:)


„NASZE ZASADY, TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”.

Nasza szkoła nawiązała współpracę z fundacją Pro Familia Mea. Tworzą ją ludzie, którzy przez wiele pracy dotykali problemu narkotyków na różnych płaszczyznach: policjanci, psycholodzy, lekarze, strażnicy miejscy, żołnierze, strażnicy graniczni. To właśnie dzięki ich kompetencjom i doświadczeniu Fundacja  może realnie zwalczać narkotyki i dopalacze w szkołach i ich otoczeniu. Wspólnie z fundacją zrealizujemy już od września 2016 r. projekt „Nasze Zasady, Twoje Bezpieczeństwo”.
Fundacja do akcji zaangażowała psy – owczarki niemieckie oraz belgijskie, potrafiące szybko i skutecznie odnaleźć narkotyki zarówno u dilerów, jak i uczniów. Po raz pierwszy w Polsce psy szkolone są do wykrywania narkotyków bezpośrednio u ludzi, a nie w pomieszczeniu. W działaniu fundacja korzysta również z dronów – bezzałogowych statków powietrznych, których celem jest monitorowanie przestrzeni wokół szkół oraz placówek edukacyjnych. Przy pomocy zainstalowanej na nim kamery, można wykonać najwyższej jakości zdjęcia panoramiczne w promieniu 100-150 metrów od miejsca przebywania drona. Obsługą urządzenia zajmują się wykwalifikowani specjaliści, dbający nie tylko o skuteczność działania, ale również maksymalne bezpieczeństwo.

Już 1 czerwca podczas szkolnego festynu uczniowie poznają wspaniałe psy Fundacji, które wraz z opiekunami zaprezentują swoje umiejętności.

Jesteśmy przekonani, że wspólne działanie szkoły z Fundacją przyniesie efekty w postaci przestrzeni wolnej od narkotyków i dopalaczy.Więcej o fundacji dowiesz się na http://www.profamiliamea.pl


KALISKIE OBCHODY 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI

W niedzielę, 24 kwietnia delegacja Pocztu Sztandarowego naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach 1050 rocznicy chrztu Polski. W samo południe, przedstawiciele władz, poczty sztandarowe i mieszkańcy spotkali się na przystani przy Wale Piastowskim, gdzie oczekiwali na przybycie łodzią św. Wojciecha księdza biskupa Łukasza Buzuna. Po przywitaniu, uroczysty orszak przeszedł do kościoła na Zawodziu. Na miejscu odbyła się polowa msza święta, podczas której odnowione zostało przyrzeczenie chrztu. Przed mszą uroczyście odsłonięto replikę Drzwi Gnieźnieńskich, wykonaną przez pana Mieczysława Machowicza, którą będzie można podziwiać w zabytkowym kościele w Kaliskim Grodzie Piastów na Zawodziu.


   

X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

21 kwietnia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu odbył się X Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych z Kalisza i powiatu kaliskiego. Naszą szkołę reprezentowali Karol Marciniak, Piotr Lewandowicz oraz Jan Zieliński.

Najlepszy okazał się Jan - został laureatem zdobywając II miejsce. Nagrodę odebrał z rąk Pana Prezydenta Kalisza Grzegorza Sapińskiego. Podczas uroczystości rozstrzygnięto także konkurs plastyczny "Symbole krajów anglojęzycznych". Po raz kolejny nagrodzono ucznia naszej szkoły Mateusza Łuszczka. Hamburger w jego wykonaniu zdobył I miejsce.

Serdecznie gratulujemy!KONCERT, KONCERT, KONCERT

22 marca o godzinie 17.00 w lokalu „Lewy profil Asnyka” odbyło się niecodzienne spotkanie uczniów, rodziców, dyrekcji i nauczycieli. Młodzież miała możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych i instrumentalnych, a pozostali goście przenieśli się do niezwykłego świata muzyki i podziwiali uzdolnionych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Koncert uświetnił występ wybitnego akordeonisty, absolwenta naszej szkoły - Krzysztofa Bondara, który zdobywa liczne trofea w konkursach krajowych i zagranicznych. Młodzi muzycy dostarczyli wszystkim niezapomnianych przeżyć.STYPENDIUM MIAST KALISZA IM. JANA PAWŁA II ROZDANE

22 marca 2016 r. w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 odebrali stypendia Miast Kalisza im. Jana Pawła II. Serdeczne gratulacje wszystkim stypendystom złożył prezydent Kalisz Grzegorz Sapiński. Społeczność naszej szkoły dołącza się to tych gratulacji.
Lista stypendystów:
1. Roksana Ambroziak
2. Klaudia Antkowiak
3. Sawana Chojnacka
4. Weronika Gąsiorowska
5. Maciej Jasiński
6. Oliwier Jeziorski
7. Szymon Kamiński
8. Weronika Kościelak
9. Pola Krenz
10. Piotr Lewandowicz
11. Nikola Młynek
12. Mateusz Ozdowski
13. Wiktoria Pawlicka
14. Aleksandra Poniatowska
15. Bartosz Sobczak
16. Maja Strejczek
17. Filip Szwedziak
18. Julia Twardowska
19. Natalia Woźniak
20. Katarzyna Zgarda

DRZWI OTWARTE W SP 18

W sobotę 27 lutego Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną edukację w szkole podstawowej. Z okazji do zwiedzenia naszej placówki skorzystało liczne grono przybyłych gości.
Zagadki, kolorowanki, zabawy interaktywne, zajęcia sportowe i wiele innych atrakcji przygotowali dla najmłodszych uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Gratulujemy pomysłów i zaangażowania.
Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu to NAJLEPSZY wybór! Zapraszamy!


DZIEŃ W KAPCIACH

To, że szkoła jest naszym drugim domem, wiemy wszyscy. W miniony piątek - 12 lutego, mieliśmy okazję kolejny raz tak się poczuć. Obchodziliśmy bowiem wspaniały, nietuzinkowy i wyjątkowo zwariowany Dzień w Kapciach.

Na stopach i tych najmłodszych, i tych ciut starszych, i w końcu tych najstarszych zagościły pluszowe, frotkowe, różowe, w ciapki, w łatki, pomponiaste ...świnki, misie, króliki, pieski , papucie elfa, coolowe napisowe wełnokozaczki, aż po klapki klapciaki. Niezła to była zabawa...Tego dnia spuściliśmy głowy i nikt się tym nie martwił, że coś leży nam na sercu, bowiem podziwialiśmy nawzajem te cuda niebagatelnie wygodniaste:)"I JAK TU NIE WIERZYĆ W MIKOŁAJA"

"I jak tu nie wierzyć w Mikołaja", czyli o nietuzinkowej wyprawie reniferów z 6c wraz z reniferkami ciut starszymi - p. Anią Chaberską - i p. Kasią Bendarek.
Słynny Mikołaj z Rovaniemi, fińskiego miasteczka w Laponii, zawitał w poniedziałek do Kalisza.
Mikołaj z Rovaniemi został przywitany na kortach Centrum Kultury i Sztuki. Byliśmy tam i mimo niesprzyjającej pogody bawiliśmy się świetnie.
Po godz. 10.00 orszak z Mikołajem w asyście reniferów z klasy 6c naszej szkoły wyruszył z ulicy Łaziennej by przejść ulicami Sukienniczą, al. Wolności, Śródmiejską i Górnośląską do Galerii Amber, gdzie na najmłodszych czekały kolejne atrakcje.
Było odlotowo, gwiazdkowo, mikołajkowo. Nie dostaliśmy rózgi, a na koniec wybraliśmy się na lody , w końcu renifer też człowiek, jeść musi.


"ZABAWY Z POEZJĄ"

14 listopada uczennice klasy 5a: Anna Szatkowska i Katarzyna Zgarda wzięły udział w eliminacjach konkursu recytatorskiego "Zabawa z poezją" organizowanym  przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu. Ania prezentowała wiersz Elżbiety Zechter-Spławińskiej "A niech to gęś kopnie", natomiast Kasia utwór Adama Asnyka "Na początku nic nie było". Obie uczennicy zakwalifikowały się do finału, który wyłoni najlepszego recytatora roku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

We wtorek, 10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości po ponad 120-letniej niewoli. Klasa 5a pod opieką p. Kamili Pietrzak przygotowała piękną prezentację, której celem było ukazanie tego, co powinno być najważniejsze w życiu Polaka - wolności, suwerenności i szacunku dla symboli narodowych, terytorium, rodaków. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas apelu wybrzmiały piękne pieśni patriotyczne. Śpiewali wszyscy: dzieci i nauczyciele. Rota i spiżowy dźwięk wiolonczeli nadały uroczystości jeszcze bardziej podniosłego charakteru.
Gratulujemy Julce Pietrzak talentu muzycznego, klasie 5a wspaniałej recytacji i uczniom patriotycznej postawy. Galowy strój również był symboliczny, bowiem szanujemy i kochamy wolność. "Bez tej miłości nie da się żyć", bez miłości do kraju ojczystego nie da się kochać innych, bez miłości do tradycji nie stajemy się częścią historii.

   

11 LISTOPADA

Jak co roku, 11 listopada - w Narodowe Święto Niepodległości - Poczet Sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas miejskich uroczystości upamiętniających rocznicę odzyskania niepodległości. Były oficjalne przemówienia przedstawicieli władz miejskich, podsumowano także XIV Marsz Wolności. Następnie przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych, różnych organizacji i stowarzyszeń, kombatantów, harcerzy i kaliskich szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze pamięci pod pamiątkową tablicą na ratuszu. Ostatnim aktem uroczystości był przemarsz Pocztów Sztandarowych w asyście orkiestry "Gród nad Prosną" do kaliskiej katedry, gdzie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji ojczyzny.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października w naszej wesołej szkole odbył się niecodzienny występ niecodziennych artystów. Uczniowie z klas 4- 6 występowali na scenie w zupełnie innych rolach, niż na co dzień. Stroje, fryzury „na cukier”, kraciaste koszule i gogle zamiast opaski na włosy… Ktoś by powiedział „istny cyrk”. My mówimy „Osiemnastkowe dzieło sztuki”
Kilka dnia wcześniej podopieczni losowali piosenki do przygotowania. Okazało się, że w magicznym kapeluszu są tylko przeboje z lat 80-tych. Jak wielkie było zdziwienie uczniów i jak ogromna radość nauczycieli, kiedy na scenie rozbrzmiały przeboje Roxette, 4 non Blonds czy Lionela R. Prawdziwym hitem okazali się kowboje i kowbojki. Na koniec odbyła się krótka, stylowa potańcówka dla tych młodszych i tych ciut starszych fanów lat 80-tych.
W imieniu Dyrekcji i Nauczycieli, dziękuję za tę niebanalną podróż w przeszłość.


"BARWY JESIENI"

W piątkowy ranek, 2 października 2015 r. wyruszyliśmy czternastoosobową grupą, wraz z opiekunami - p. Karoliną Zielińską i p. Marcinem Jaworskim - w trasę XVI Rajdu "Barwy Jesieni" do Rozdżał -Słonecznej. Tradycyjnie, autobusem KLA dojechaliśmy do Winiar, a stamtąd doliną Swędrni powędrowaliśmy wyznaczoną trasą na miejsce docelowe rajdu. W dobrych humorach dotarliśmy do leśniczówki w Rozdżałach - Słonecznej. Po prezentacji drużyny, ustawiliśmy się po pyszny żurek, a wyznaczone osoby stanęły w szranki konkursowej rywalizacji. Również opiekunowie mieli swoją konkurencję - "Masz babo placek", w której  świetnie wypadła p. Karolina. Po ogłoszeniu wyników z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy w drogę powrotną.

Zadowoleni, czekamy na kolejny rajd.


   

STYPENDIA JANA PAWŁA II

Już po raz dwudziesty rozdane zostały Stypendia Miasta Kalisza im. Jana Pawła II. Uroczystość odbyła się 22 września 2015 r. w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza.
Wśród 448 wyróżnionych uczniów znalazła się również spora grupa przedstawicieli  Szkoły Podstawowej nr 18.
Poniżej przedstawiamy listę  stypendystów:
Roksana Ambroziak, Aleksandra Antczak, Ewelina Bartoszek, Maciej Borowski, Sawana Chojnacka, Jakub Fibich, Weronika Gąsiorowska, Kacper Gołembski, Wiktoria Ignaszak, Maciej Jasiński, Oliwier Jeziorski, Tamara Karolak, Weronika Kościelak, Nikodem Kranc, Pola Krenz, Małgorzata Kubiak, Natalia Kurzawa, Anastazja Kusza, Piotr Lewandowicz, Mateusz Ozdowski, Weronika Rzepecka, Filip Szwedziak.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!


PAMIĘTAMY...

Jak co roku, 17 września upamiętniliśmy rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej reprezentował Zespół Szkół nr 10 podczas miejskich uroczystości, które odbyły się w Ogrójcu klasztoru oo. Jezuitów przy ul. Stawiszyńskiej. Były one połączone z obchodami Światowego Dnia Sybiraka. Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru i wystąpieniu p. Eugenii Pastuszek, prezesa kaliskiego oddziału Związku Sybiraków, zebrane delegacje - z władzami miasta na czele - złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pamięci pod pomnikiem ofiar Sybiru.
Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu Sybiraków, po którym uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła, gdzie odprawiona została msza święta.

   

Z NOWYM ROKIEM, DZIARSKIM KROKIEM :-)

Witamy Wszystkich w Nowym Roku Szkolnym 2015/ 2016.
Wśród nas są wspaniali uczniowie klas pierwszych, którzy potrzebują wsparcia i uśmiechu starszych kolegów. Czwartoklasiści, którzy w czerwcu zamknęli pewien etap, a od dziś mają nowych nauczycieli, nowe przedmioty, nowych kolegów. I wszyscy ci, którzy kontynuują naukę w naszych murach.
Serdecznie witamy także pojedyncze zdolne jednostki, które zechciały zasilić wiedzą i mądrością naszą społeczność, a takich osób jest wiele. Do każdej klasy przybyła nam jakaś sympatyczna perełka.
Jesteśmy pewni, że wszystko nam się uda, że nie powieje nudą, że będzie sportowo, wspaniale, książkowo i wytrwale.
Witamy Was znowu w Osiemnastce. Prawdziwi, wypoczęci i chętni do pracy nauczyciele czekają, by wydobyć Wasze talenty, wspomóc Was w trudniejszych momentach, przekazać Wam to, co piękne, wartościowe i wieczne.
Ogłaszamy: „Osiemnastka jest szkołą otwartą dla Was i w tym roku”.
I choć 1 września to dzień, w którym wspominamy trudne dla Polski chwile, bohaterów, którzy oddali życie, byśmy dziś mogli w polskich murach, po polsku i z uśmiechem rozpoczynać naukę, my - społeczność SP 18 obiecujemy z wolności korzystać mądrze, rozsądnie i z poszanowaniem drugiego człowieka.
Naukę czas zacząć!